Siųsti gyvus paukščius yra gana brangus dalykas. Tad siųsti kiaušinius perinimui kartais yra vienintelis būdas kažkam gauti retą veislę ar atnaujinti turimos kraują.
Siunčiant kiaušinius perinimui reikėtų nepamiršti, kad jie kažkiek laiko praleis patalpose, kurių temperatūra praktiškai lygi išorės temperatūrai. Jeigu matote, kad pranašaujami stiprūs šalčiai arba karščiai – susilaikykite nuo kiaušinių siuntimo. Aišku, jeigu kiaušiniai keliaus į tolimas šalis lėktuvu – nieko čia jau nepakeisi. Jeigu prie to dar pridėti nelabai atsargų krovikų elgesį, bei visokius saugumo skenerius, lengvai suprasime, kad siųstų kiaušinių išsiritimas gali svyruoti nuo 0 iki 100%. Aišku, praktikoje dažniau sutinkamas ~20-80% ritimasis. Kuo trumpesnis kiaušinių kelias, tuo didesnis sėkmės procentas. Geriausia kiaušinius siųsti pirmadienį iš ryto, kad jie iki savaitgalio tikrai pasiektų adresatą ir negulėtų šeštadienį bei sekmadienį sandėliuose. Rekomenduotume siųsti greituoju paštu, dar geriau per kurjerį.
Prieš siuntimą kiaušinius reikėtų gerai supakuoti. Kiaušinius pakuodami įdėmiai apžiūrėkite ar jie neturi pažeidimų. Pakavimo medžiagos gali būti įvairiausios. Pvz., kiaušinius galima sukti pirmiausia į minkštą servetėlę ar tualetinį popierių, paskui susukti į laikraščio lapus. Svarbiausia, kad susuktas kiaušinis būtų apsaugotas nuo bet kokio judėjimo ir nedidelio suspaudimo. Todėl reikia vynioti taip, kad daugiau laikraščio gautų smailusis kiaušinio galas.
Suvyniotus kiaušinius sudedame taip, kad jie negalėtų judėti pakuotėje. Jeigu jie gali judėti, į tarpus reikėtų priberti pjuvenų ar prigrūsti popieriaus atraižų.
Pastaruoju metu pardavime atsirado specialiai kiaušinių transportavimui skirtų, poroloninių ar minkštos plastmasės dėžių. Į skyles sudedi kiaušinius, uždedi viršų ir apačią, supakuoji į dėžę ir viskas. Tikrai geras dalykas, tačiau kainuojantis papildomai ir ne visada esantis po ranka.
Dar vienas svarbus momentas – išorinė pakuotė. Idealiausiu atveju išorinės pakuotės mes neturėtume pajėgti suspausti. Tai galėtų būti plastmasinė ar medinė dėžė. Tačiau jos labai sunkios, tad dažniausiai tenka rinktis kartonines dėžes. Būtinai pažymėkite dėžę arba specialiais lipdukas, arba tiesiog užrašydami ant jos raudonu markeriu „ATSARGIAI! DŪŽTANTYS DAIKTAI!“ ar panašiai.